top of page

Методична робота нашого закладу

      Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід.

     Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно   орієнтованого   підходу  до  дітей, передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.

 

   Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані за Базовим компонентом дошкільної освіти України , розташовані для зручного використання, що відображено у паспорті методичного кабінету ЗДО № 1. Окремими розділами виділено нормативні, директивні документи, інструктивно-методичні матеріали Міністерства освіти і науки, обласного, міського управління освіти; документація вихователя-методиста; матеріали атестації працівників; співпраця зі школою, родиною, педагогічна пропаганда.

        На виконання наказу МОН України від 11.09.2002р. та відповідно до «Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах» методичний кабінет оснащено комп’ютером, принтером.

    Для реалізації одної з основних функцій роботи методичного кабінету – забезпечення комплексного творчого процесу, під час якого здійснюється практичне навчання педагогічних працівників, оволодіння ними ефективними формами і методами роботи з дітьми, створено картотеки: дитячої художньої літератури, пізнавальної літератури, дидактичних ігор, сюжетно-рольових ігор, періодичних видань, книга отримання та видачі посібників.

      У методичному кабінеті зібрано матеріали з досвіду роботи вихователів, муз керівника. Це тези, реферати, підготовлені вихователями для виступів на педрадах, зразки планування, проведення тематичних тижнів та декадників, методичні рекомендації, матеріали діагностичного обстеження відповідності знань дітей програмовим вимогам для здійснення індивідуально та диференційованого підходу до кожного вихованця, конспекти занять, сценарії свят, кращі дитячі роботи.

       У методичному кабінеті регулярно організуються виставки, як епізодичні так і постійно діючі: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «Вивчаємо педагогічну спадщину», «Готуємось до огляду-конкурсу».

Матеріали методичного кабінету ефективно використовуються педагогами під час освітньо-виховного процесу.

           Зміст та ефективність роботи педкабінету.

Педагогічний кабінет закладу є центром методичної роботи, здійснює навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу.

   В наявності нормативно-правові та інструктивно-законодавчі, концептуальні, урядові документи, наукова література, всі періодичні видання з дошкільної освіти.

      Насиченість та змістовність матеріалів методичного кабінету дає можливість ефективно проводити інформаційно-довідкову роботу, педколективу самостійно підвищувати й удосконалювати фахову майстерність шляхом впровадження в практику роботи досягнення науки, ППД, новітніх педагогічних технологій.

          Складовою діяльності педкабінету є методичний куточок, до якого входять:

  • Інформація про річні завдання, шляхи їх вирішення;

  • Інформація про семінари-практикуми, плани роботи творчої групи;

  • План роботи закладу на поточний місяць, де вміщено інформацію про проведення методичних заходів в закладі, місті;

  • Атестаційний куточок;

  • Стенд «Готуємось до педради».

       Відповідно до вимог оформлені довідки та накази по тематичних перевірках, матеріали семінарів-практикумів, тематичних декадників, тижневиків, що проводилися.

    Зібрано велику кількість матеріалів для роботи з батьками: методичні рекомендації, зразки папок-пересувок, тематика консультацій та бесід, рекомендації щодо проведення інтерактивних форм роботи з батьками.

bottom of page